Knauf Insulation jest częścią międzynarodowej firmy o rodzinnych podstawach założonej w 1932 roku. Zajmuje się ona produkcją wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych, ociepleniowych i akcesoriów z nimi związanych. Poprzez ogromne doświadczenie i lata praktycznej obecności na europejskich rynkach Knauf wypracowała sobie pozycję bardzo solidnego partnera, który jest godny zaufania, rzeczowy i uczciwy.

Od czasów, gdy firma zajmowała się wyłącznie przetwarzaniem gipsu, rozwinęła się do przedsiębiorstwa o wielu gałęziach, rozbudowanych w osobne przedsiębiorstwa operujące w ściśle powiązanej i współpracującej strukturze. Obecnie korporacja jest zdywersyfikowana na kilka podstawowych branż, które obejmują wszelkiego rodzaju produkty gipsowe, izolacyjne i inne rozwiązania budowlane.

Knauf Insulation skupia się na rozwiązaniach z zakresu asortymentu izolacyjnego. Jest przedstawicielem firm mocno zainteresowanych sprawami środowiska naturalnego i ekologią. Nieprzerwanie pracuje nad nowymi rozwiązaniami dla budownictwa i technologiami przyjaznymi naturze.