Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o. działa w Polsce od 1998 roku jako producent rozwiązań systemów budowlanych związanych przede wszystkim z dociepleniami. Gwarantuje wysoką jakość proponowanych produktów, a w swojej ofercie wyróżnia między innymi tynki, kleje, masy wyrównujące, zaprawy, masy oraz nowoczesne izolacje.

Historia firmy sięga 1932. Początkowo była działalnością rodzinną prowadzoną przez dwóch braci założycieli. Okres powojenny był czasem wielkiego rozwoju, z kluczowymi wydarzeniami związanymi z zastosowaniem nowych technologii w praktyce. W 1958 firma wprowadziła nowatorskie płyty gipsowe, a w 1978 izolacje z włókna szklanego.

Obecnie Knauf specjalizuje się nie tylko w systemach dociepleń i płytach gipsowych, lecz również gładziach, wylewkach, styropianach, sufitach podwieszanych, podłogach, fasadach oraz nowatorskiej odmianie wełny mineralnej. Wszystkie produkty i materiały są w istocie zgodne z filozofią firmy obejmującą działanie na korzyść klienta oraz dbałość o środowisko naturalne.