Icopal jest światowym liderem produkującym rozmaite materiały hydroizolacyjne. Funkcjonuje nieprzerwanie od 1876 roku, rozwijając się do rozmiarów koncernu o międzynarodowym zasięgu zatrudniającym niemal cztery tysiące pracowników. W Polsce działa od 1999 roku skupiając w sobie przedsiębiorstwa z Wielkopolski i Śląska.

Firma działa z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii budowlanych, oferując rozwiązania innowacyjne, skuteczne i korzystne cenowo. Stworzyła również systemy termoizolacyjne zabezpieczające fundamenty, podłogi, dachy, kominy, czy rynny. Dodatkowo produkuje specjalistyczne pokrycia dachowe, jak gonty bitumiczne, membrany i płynne masy kauczukowe. Wszystkie te nowatorskie rozwiązania dają budowlańcom nowe możliwości na szybkie, trwałe i solidne stawianie nowych konstrukcji, które przetrwają lata.

Wszystkie materiały i rozwiązanie stosowane przez Icopal Polska są na bieżąco badane i oceniane w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Izolacji Budowlanej, zlokalizowanym w Katowicach, który jest renomowanym ośrodkiem niezależnym.