CRH to lider branży budowlanej działający na światowym rynku już ponad czterdzieści lat. Ta powstała w Irlandii firma dziś obsługuje wszystkie kontynenty – grupuje trzy i pół tysiąca zakładów zatrudniając ponad dziewięćdziesiąt dwa tysiące osób!

W Polsce firma CRH Klinkier działa nieprzerwanie od 1995 roku skupiając się na rozmaitych gałęziach przemysłu budowlanego, ze szczególnym uwzględnieniem ceramiki budowlanej i produkcji klinkieru wyjątkowej urody i jakości. Posiada trzy duże zakłady wytwórcze działające na terenie naszego kraju. To Gozdnica, Cerg i Patoka.

Wieloletnie doświadczenie i bogata tradycja wzmocniona dostępem do najnowszych światowych technologii sprawiają, że CRH Klinkier cały czas znajduje się o krok przed innymi, oferując najnowocześniejsze cegły ozdobne najwyższej możliwej jakości. Znajdziemy tu wspaniałe cegły klinkierowe z Gozdnicy, charakteryzujące się unikatową żółtą barwą, klasyczne cegły Cerg wypalane w piecu tunelowym, oraz wysoce estetyczne cegły licowe z Patoki – nadające elewacjom unikatowego charakteru i wyjątkowej urody.